Sõnu ei söö

Seekord vestlevad kunstinädala korraldaja ja kuraator Andra Orn, Avangardi galerii üks eestvedajaid, näituste kuraator ja kunstiteadlane Marian Kivila ning Pärnu Postimehe ajakirjanik Anu Jürisson juba toimunud ja eesootavaist sündmustest ning arutlevad selle üle, millisena Pärnu kultuuri- ja kunstilinnana väljapoole paistab.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Mitu korda võib ennast lüüa või mõnitada lasta, enne kui abi otsida?

Lähisuhtevägivallast räägivad ajakirjanik Merle Rallmann ja sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakonnas 17 aastat töötanud Kaisa Üprus-Tali. Mis vahe on lähisuhte- ja perevägivallal? Mis tüüpi käitumist võib üldse vägivallaks nimetada? Millised käitumismustrid peaksid häirekellana mõjuma? Kuhu pöörduda, kui vägivaldses suhtes olija ise midagi peale ei oska hakata? Need ja paljud teised küsimused leiavad saates vastuse.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Mis sündmused annavad tänavu vürtsi Pärnu suvele?

Järjekorras 15. Pärnu Postimehe taskuhäälingus “Sõnu ei söö” uurib ajakirjanik Johanna Roos, mis toimub ja kus toimub sel suvel suvepealinnas. Kultuurisuve tagamaid ja kalendrit avavad ja jagavad Pärnu linnavalitsuse kultuuri- ja sporditeenistuse spetsialistid Mart Tõnismäe ja Gerli Kõiv.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Reisijutud: matkaentusiast tegi juhuse läbi Eestile tiiru peale

Pärnu Postimehe ajakirjanik Meelis Kalme usutleb oma kolleegi Merle Rallmanni. Rallmann lõpetas hiljaaegu eelmisel sügisel alustatud suurprojekti ehk mööda Ranniku ja äsja valminud Metsa matkarada Riiast Tallinna ja Tallinnast Riiga jalutamise: kokku umbes 1900 kilomeetrit. Teadaolevalt oli ta esimene matkaja, kes koroona tõttu veel ametlikult avamata Metsa matkatee täies pikkuses läbis.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Taasohvristamisel me peatume olemast inimene

Sotsiaalkindlustusameti ohvriabitalituse juht Mari Tikerpuu, Pärnu Postimehe tegevtoimetaja Lauri Habakuk ja Kiira Udu mõtisklevad küberpettuste ohvriks langemisest, häbist, ohvri süüdistamisest ja taasohvristamisest. Ohvriabini ei jõua just kuigi suur hulk küber- või telefonikelmustes kannatanuid, ometi on just see koht, kus kannatanul aidatakse emotsionaalset tasakaalu taastada.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kas depressioon ja läbipõlemine on möödapääsmatud? Nõu annab asjatundja

Pärnu haigla psühhiaatriakliiniku juhataja Raine Pilli ja Pärnu Postimehe ajakirjanik Merle Rallmann arutlevad inimese vaimse tervise teemadel. Ainest teemat käsitleda sai ajakirjanik tuttavatelt, kes pealtnäha tublid ja terved, kuid “kulisside” taga omadega vaimselt ummikus. Saatekülaline jagab muuhulgas lihtsaid näpunäiteid, mis aitavad inimestel pead selgemana hoida.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Mõrvar Tarraste raskelt vigastatud laste vanemad enam õigusriiki ei usu

Siret ja Rando Kesküla, kes kaotasid mullu 6. juunil Mikk Tarraste automaadivalangute tõttu kalli pereliikme, Sireti ema Ülle, ja kelle lapsed said raskelt viga, plaanivad saata Vabariigi presidendile kirja ühes piltidega, mis nad tegid lastest pärast juhtunut haiglas. Kui täna Tarrastele mõistetud 20aastane karistus peaks jääma jõusse ja seda ei muudeta edasistes kohtuastmetes eluaegseks vangistuseks, […]

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

JUUBELISAADE: Kultuuriinimesed teravalt suvepealinna nõrkadest külgedest

Võtame luubi alla teravamad teemad ja arutame Pärnu linna kultuurielu nõrkade lülide üle. Mõtiskleme, kas suvepealinn suudab olla midagi enamat kui lihtsalt kuurortlinn, ärkama ellu ka talvel ja panema lõpuks püsti aastakümneid unistuste ja soovide kompotis marineerinud loomelinnaku. Külas on loovlinnaku eestvedaja Sten Õitspuu ning Augustiunetuse korraldaja Gea Kammer. Saadet juhib Johanna Roos.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Sarihelistajate kümned tuhanded kõned röövivad päris hädasolijatelt aega

Tänase saate helifaili on põimitud häirekeskuse moonutatud, ent päris lindistused inimestest, kes helistavad hädaabinumbrile kümneid, kui mitte sadu kordi. Paraku tihti põhjuseta. Kes on sarihelistajad, millised on nende tegelikud mured ja mis karistus kaasneb valekõnedega? Selgitusi jagab häirekeskuse Lääne keskuse päästekorraldaja ja logistik Maret Kommer. Saadet juhib ajakirjanik Johanna Roos.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Komejant: Suvi jääb ära. Kas paneme Pärnu sillad ka lukku? 

Pärnu Postimehe taskuhäälingus uurime Pärnus ja Pärnumaal tuntud inimestelt, milline näeks välja suvepealinn ilma suveta. Samuti tuleb jutuks, kas mitukümmend aastat oodatud kolmanda silla ehitamata jätmine ja linna teiste sildade sulgemine aitaks koroonaviiruse levikut tõkestada. Arutamata ei jää idee, kas perearst Madis Veskimäe röntgeniaparaati võiks kohalike valimiste eel poliitikute aususe lakmuspaberina kasutada. Saatekülalistele annavad hääle […]

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide