Sarihelistajate kümned tuhanded kõned röövivad päris hädasolijatelt aega

Tänase saate helifaili on põimitud häirekeskuse moonutatud, ent päris lindistused inimestest, kes helistavad hädaabinumbrile kümneid, kui mitte sadu kordi. Paraku tihti põhjuseta. Kes on sarihelistajad, millised on nende tegelikud mured ja mis karistus kaasneb valekõnedega? Selgitusi jagab häirekeskuse Lääne keskuse päästekorraldaja ja logistik Maret Kommer. Saadet juhib ajakirjanik Johanna Roos.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Komejant: Suvi jääb ära. Kas paneme Pärnu sillad ka lukku? 

Pärnu Postimehe taskuhäälingus uurime Pärnus ja Pärnumaal tuntud inimestelt, milline näeks välja suvepealinn ilma suveta. Samuti tuleb jutuks, kas mitukümmend aastat oodatud kolmanda silla ehitamata jätmine ja linna teiste sildade sulgemine aitaks koroonaviiruse levikut tõkestada. Arutamata ei jää idee, kas perearst Madis Veskimäe röntgeniaparaati võiks kohalike valimiste eel poliitikute aususe lakmuspaberina kasutada. Saatekülalistele annavad hääle […]

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Mida teeb raha naistega?

Seekordses “Sõnu ei söö” taskuhäälingus on laual palgalõhe. Meeste-naiste sissetulekute erinevuse poolest on Eesti väga pikalt püsinud Euroopa tipus. Miks see nii on ja kas meil on võimalus see mure lahendada, uurib Pärnu Postimehe peatoimetaja Siiri Erala Margo Orupõllu käest. Orupõld on pikalt vedanud lähisuhtevägivalla all kannatavatele naistele mõeldud tugikeskust ning mikrokrediidi laenugruppegi.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Swedbanki rahatark: 150 000 pensionisambast lahkujat on hea uudis

Milline on kõige kuulsam sammas Eestis? Eks ikka teine pensionisammas! Juttu ja emotsioone on selle ümber keerutatud palju. Miks inimesed pensioniraha kogumise lõpetavad? Mis selle rahaga tehakse? Kuidas kindlustada mõnus vanaduspõli? Nendel teemadel vestlesid Pärnu Postimehe stuudios Jarno Edur Swedbankist ning Meelis Kalme ja Siiri Erala Pärnu Postimehest.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Mikk Pärnits: Seda rahvuslust nagu 90ndatel ei eksisteeri enam

Pärnu Postimehe taskuhäälingu seekordses saates on külas kultuurikriitik Mikk Pärnits. Arutame eri teemadel alates vägivallaennetuse auhinnast kuni seksuaalelu alampiiri tõstmise, Eesti ühiskonna probleemide, rahvusluse olemuse ja selle muutumiseni välja.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Pärnu haigla nakkusüksuse juht: 20 tööaasta jooksul nii drastiliselt kulgenud viirust ei mäleta

Pärnu Postimehe taskuhäälingu neljandas saates võtame luubi alla aasta eest meie elusid mõjutama hakanud koroonaviiruse ja viimaste kuude põletavaima teema – vaktsineerimine. Uurime, mida kroonviirus meiega teeb ja mida arvab kaitsepookimisest spetsialist. Saates aitab teemat lahata Pärnu haigla nakkusüksuse juht, doktor Kadi Kenk, kel seljataga 20 aastane töökogemus nakkushaiguste keskel.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Ajakirjanik Lihula tulistajast: ta vajutas üha uuesti ja uuesti päästikule

Pärnu Postimehe taskuhäälingu kolmandas saates võtame arutluse alla keerulise ja valusa teema ehk räägime möödunud aasta 6. juunil Lihula lähistel lahti rullunud sündmustest. Pärnumaal toimunu mõjud ulatuvad kaugemalegi, sest riivata sai kõigi Eesti inimeste turvatunne. Saates on külas Lihula tulistaja kohtupidamisega kursis olev Pärnu Postimehe tegevtoimetaja ja ajakirjanik Lauri Habakuk.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Professor: Üksainus laevaõnnetus võib suretada Läänemere

Pärnu Postimehe taskuhäälingu teises saates arutame Läänemere olukorra üle. Otsime vastuseid küsimustele, milline on Läänemere kõige põletavam probleem ning kas ja kui hullus olukorras see täna on. Saates on külas bioloog ja Tartu Ülikooli Pärnu kolledži mereökosüsteemide professor Henn Ojaveer.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kellele seda metsa vaja on?

Pärnu Postimehe taskuhäälingu esimeses saates arutame, mis mets nii riigile kui eraettevõtjale tähendab. Räägime sellest, kas lageraieid on Pärnumaal ja Eestis vähe või palju ja kas RMK kaasab oma otsustesse piisavalt siinseid kogukondi. Saates on külas Soomaa loodusgiid Aivar Ruukel ja RMK Vändra metskonna ülem Aliis Kevvai.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide