Raudsaare dialoogid Maarja Kruusmaaga

«Raudsaare dialoogid» keskendub täna inimese ja roboti suhtele. Milline on tehnoloogilise arengu mõju nii ühiskonnale kui ka inimsuhetele? Kas tulevik kuulub inimestele ja masinatele? Ning kas kunagi saabub ka aeg, mil inimesed ja robotid on võrdsed? Milline on TalTechi roll maailma biorobootika revolutsioonis? Saatekülaliseks on arvutiteadlane ja TalTechi biorobootika professor Maarja Kruusmaa.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Olavi Ruitlasega

«Raudsaare dialoogid» keskendub täna loomingulistele teemadele. Mida tähendab olla loomeinimene tänases Eesti Vabariigis? Kuidas loomeinimesena hakkama saada ja mida soovitada neile, keda loovintelligendi saatus kutsub? Mis tõi saatekülalise loometegevuse juurde ning kas tee Võrumaa järvede kallastelt Tallinna munakivistele tänavatele on kulgenud sirgelt või käänuliselt. Ning muidugi tuleb juttu ka kalastamisest.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Jüri Kuuskemaaga

«Raudsaare dialoogid» keskendub nii ajale kui loole. Kuidas rääkida ajaloost nii, et see oleks huvitav ka laiemale publikule, mitte ainult spetsialistidele? Kas Tallinna ajalugu mõjutab ka tänaseid tallinlasi? Ning mida teha selleks, et säiliksid ja kanduksid edasi eilsed ja tänased lood selleks, et ka meie lapsed ja lapselapsed nendest osa saaksid? Stuudios on Jüri Kuuskemaa.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Tõnu Kaljustega

«Raudsaare dialoogid» keskendub seekord meloodilistele teemadele. Mis eristab müra muusikast? Mis on muusikas see, mis inimesi ühendab? Kas muusika või armastus muusika vastu võib ka inimesi lahutada? Ning mis tunne on juhendada üksinda kümnetest tuhandetest inimesest koosnevat koori?

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Tiina Lokiga

Jälle on kätte jõudnud pimedad ööd ja PÖFF ning seekord keskendub «Raudsaare dialoogid» filmidele ja filmikunstile. Saatejuhil on täna külas PÖFFi peakorraldaja Tiina Lokk.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Toomas ja Inge Lungega

«Raudsaare dialoogid» keskendub seekord loomingulistele teemadele. Kas läbi loomingu on võimalik muuta teiste inimeste elu? Kuidas muudab looming looja enda elu? Ning kas elu loomingulise inimesega on lihtsam või keerulisem? Saatejuhil aitavad neid teemasid lahata tunnustatud muusik Toomas Lunge ning armastatud näitleja Inga Lunge.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid David Vsevioviga

Mart Raudsaar heidab täna pilgu minevikku koos juubilar David Vsevioviga, kes tähistas just oma 70. sünnipäeva ning kellel läks hiljuti eetrisse Vikerraadios 900. saade «Müstiline Venemaa». Küsimused, millele püütakse vastust leida, keerlevad üksikisiku rolli üle ajaloos.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Jüri Raidlaga

«Raudsaare dialoogid» keskendub seekord õigusriigi teemadele. Mis on tõde ja kus on õigus? Kas Eesti on õigusriik? Kuidas riigireform mõjutab kodanikke? Kas riiki võib näha ka masinana, mida hoiavad käigus erinevad seadused? Saatejuhti aitab neid teemasid lahata Jüri Raidla, kes on tuntud oma panuse poolest Eesti seadusloomesse.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Kärt Summatavetiga

«Raudsaare dialoogid» püüab seekord leida vastust küsimusele, mida on endalt küsinud ilmselt paljud Eesti loomeinimesed: mis on see, mis teeb meie väikese rahvakillu maailma kultuuriruumis eriliseks. Saatejuhti aitab sellel teemal ehtekunstnik ja kunstiteaduste doktor Kärt Summatavet, kes on tuntud oma loomingus just rohkete rahvuslike motiivide poolest.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Siiri Sisaskiga

Mart Raudsaare saatekülaliseks on täna otsekohene ja müstiline Siiri Sisask. Juttu tuleb muusikast, loomisest, loodusest, maale kolimisest ning ajalooga talukompleksi taastamisest.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide