Raudsaare dialoogid Vladislav Koržetsiga

Mart Raudsaar räägib täna Vladislav Koržetsiga sellest, millest ikka kalamehega räägitakse. Ehk siis kaladest, kalastamisest ja sellest, mida kaladest teha saab. Kui aega üle jääb, sukeldutakse ka sügavamatesse küsimustesse olemisest, olelusest ja olesklemisest ning kõigest sellest, mis sinna vahele ja juurde käib.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Aveliina Helmiga

Viimastel nädalatel on seoses Tartusse planeeritava Süku projektiga kerkinud teravalt üles küsimus parkidest, linnakeskkonnast ja liigirikkusest meie ümber. Saatejuhil aitab seda küsimust lahendada eesti bioloog ja loodusteadlane Aveliina Helm. Juttu tuleb nii Tartust kui ka keskkonnast üldiselt, kusjuures puudutamata ei jäeta ka laiemaid filosoofilisi küsimusi keskkonna mõjust inimesele ja inimese mõjust keskkonnale.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Maarja Vainoga

«Raudsaare dialoogid» räägib täna eesti keelest, kultuurist ja emakeelsest haridusest laiemalt. Need on teemad, mille on aasta arvamusliidri tiitliga pärjatud Maarja Vaino võtnud oma südameasjaks ja mis kajavad läbi kõikidest tema kolumnidest, mida on ta juba kuus aastat Postimehe jaoks kirjutanud.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Peeter Koppeliga

«Raudsaare dialoogid» analüüsib täna majanduslike küsimusi. Saatejuhti aitab selles tuntud ja tunnustatud majandusanalüütik ja kolumnist Peeter Koppel. Arutlusele tuleb raha ja õnne seos ning ka see, kas majanduskasv on kõige sobilikum mõõde ühiskonna edukuse mõõtmiseks. Loomulikult puudutatakse ka küsimusi, mis on seotud investeerimisega, sest viimasel ajal tundub, et sellest on saanud justkui eestlaste rahvussport.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Mihkel Mutiga

Mihkel Mutt on niivõrd mitmetahuline autor, et ka seekordne saade keskendub mitmele teemale. Juttu tuleb eestlaseks olemiseks ja eestlaseks jäämisest nii minevikus kui tänases päevas. Kuidas on aeg muutnud kirjaniku loomingut, kuidas suudab autor hoida oma sulge endiselt terava ja miks ta üldse veel kirjutab? Kas kunagi saame lugeda ka Fabiani värsketest seiklustest?

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Vahur Afanasjeviga

«Raudsaare dialoogid» keskendub täna loomingulisusele ja vaikusele. Peipsi veerel elava tunnustatud kirjanikuga tuleb juttu erinevatest keskkondadest ja nende mõjust Afanasjevi loomingulisele natuurile. Puudutatakse nii elu Tartus, Tallinnas, Brüsselis kui ka vanausuliste seas Peipsi veerel. Ning loomulikult tuleb juttu muusikast ja ka kirjandusest, mida Vahur on loonud.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Tõnu Viigiga

Raudsaare dialoogid» keskendub haridusele ja haritusele. Läbi filosoofilise prisma vaadatakse hariduse rolli laiemalt ühiskonnas ning juttu tuleb ka ülikoolidest nii laias maailmas kui Tallinnas. Mis on ülikooli roll tänases ühiskonnas – kas olla mässumeelne vaimsuse majakas või midagi muud? Kas Tallinn on üks õige ülikoolilinn ning mitu ülikooli üldse Eestisse mahub? Stuudios on Tõnu Viik.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Maarja Kruusmaaga

«Raudsaare dialoogid» keskendub täna inimese ja roboti suhtele. Milline on tehnoloogilise arengu mõju nii ühiskonnale kui ka inimsuhetele? Kas tulevik kuulub inimestele ja masinatele? Ning kas kunagi saabub ka aeg, mil inimesed ja robotid on võrdsed? Milline on TalTechi roll maailma biorobootika revolutsioonis? Saatekülaliseks on arvutiteadlane ja TalTechi biorobootika professor Maarja Kruusmaa.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Olavi Ruitlasega

«Raudsaare dialoogid» keskendub täna loomingulistele teemadele. Mida tähendab olla loomeinimene tänases Eesti Vabariigis? Kuidas loomeinimesena hakkama saada ja mida soovitada neile, keda loovintelligendi saatus kutsub? Mis tõi saatekülalise loometegevuse juurde ning kas tee Võrumaa järvede kallastelt Tallinna munakivistele tänavatele on kulgenud sirgelt või käänuliselt. Ning muidugi tuleb juttu ka kalastamisest.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Jüri Kuuskemaaga

«Raudsaare dialoogid» keskendub nii ajale kui loole. Kuidas rääkida ajaloost nii, et see oleks huvitav ka laiemale publikule, mitte ainult spetsialistidele? Kas Tallinna ajalugu mõjutab ka tänaseid tallinlasi? Ning mida teha selleks, et säiliksid ja kanduksid edasi eilsed ja tänased lood selleks, et ka meie lapsed ja lapselapsed nendest osa saaksid? Stuudios on Jüri Kuuskemaa.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide