Raudsaare dialoogid: Urmas Dresen

Seekord merest ja sellest, mida põnevat selle pinna alt leida võib. Millised on Läänemere põhjast juba leitud ja veel leidmata aarded? Kas vrakkide koht on mere põhjas või hoopis muuseumis? Millega suudab meremuuseum tulevikus oma külastajaid üllatada? Lisaks tuleb juttu ka Estonia vrakist. Nendele ja paljudele teistele küsimustele aitab vastuseid leida Urmas Dresen.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid: Mati Kaal

«Raudsaare dialoogid» keskendub seekord loomadele ja nende loomusele. Kui palju on inimeses looma? Kas loomaaed on sobilik keskkond loomadele? Kuidas tagada selle, et liigid säiliksid ja inimesed ning loomad saaksid meie planeedil harmooniliselt koos eksisteerida? Nendele ja paljudele teistele küsimustele aitab vastust leida kauaaegne Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid: Ragnar Nurk ja Robert Treufeldt

«Raudsaare dialoogides» tuleb täna juttu vanast Tallinnast, fookus on seatud linnamüürile. Kuidas sai vahepeal lammutamisohus olnud linnamüürist piltpostkaartidelt tuntud vaade, millega siia turiste meelitatakse ning mille üle kohalikud uhkust tunnevad? Kui meid ümbritsevates suuremates linnades kadusid keskaegsed linnamüürid, siis miks meie omad jäid? Mis saladusi ja avastusi meie linnamüürid koos bastionitega pakuvad?

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid: Heili Sibrits

Eeloleval nädalavahetusel ilmub esimest korda Postimees Nädal, mis on laupäevane mahukas nädal aega müügis olev väljaanne. Mida sealt lugeda ja mis senise lehega võrreldes muutub, sellest räägib «Raudsaare dialoogides» Postimees Nädala peatoimetaja Heili Sibrits.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Tiit Pruuliga

«Raudsaare dialoogid» keskendub seekord reisikirele. Mis on see, mis paneb meid kõikide ohtude ja katsumuste kiuste püüdlema horisondi poole? Miks just meri seostub meile vabadusega ning mis on see miski, mis ajab meid, maismaal elavaid inimesi lainetele loksuma? Loomulikult tuleb juttu ka admiral Bellingshausenist nii ajaloolise isiku kui ka purjelaevana, mis võtab jälle ette ekspeditsiooni […]

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Mart Noormaga

Kas Eesti lipp lehvib peagi Kuul? Kas NASA otsib muistse elu võimalikke jälgi kosmoses peagi Eestis toodetud kosmosetehnoloogia abil? Mis ikkagi läks nihu Eesti esimese tudengisatelliidiga ja mille poolest oli see tohutu õnnestumine? Sellest ja ka muust kosmosevärgist räägib tänases saates kosmoseteemade populariseerijana tuntud Mart Noorma.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Vilen Künnapuga

Hea linn on selline, kus on ruumi nii autodele, ratturitele kui hipsteritele ning linna vereringe toimib. Kuidas seda vereringet Tallinnas ergutada, räägib multitalent, arhitekt ja kunstnik Vilen Künnapu tänastes «Raudsaare dialoogides». Tartu keskust on Künnapu juba suutnud nihutada, olles kavandanud Tigutorni ja AHHAA keskuse.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Vladislav Koržetsiga

Mart Raudsaar räägib täna Vladislav Koržetsiga sellest, millest ikka kalamehega räägitakse. Ehk siis kaladest, kalastamisest ja sellest, mida kaladest teha saab. Kui aega üle jääb, sukeldutakse ka sügavamatesse küsimustesse olemisest, olelusest ja olesklemisest ning kõigest sellest, mis sinna vahele ja juurde käib.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Aveliina Helmiga

Viimastel nädalatel on seoses Tartusse planeeritava Süku projektiga kerkinud teravalt üles küsimus parkidest, linnakeskkonnast ja liigirikkusest meie ümber. Saatejuhil aitab seda küsimust lahendada eesti bioloog ja loodusteadlane Aveliina Helm. Juttu tuleb nii Tartust kui ka keskkonnast üldiselt, kusjuures puudutamata ei jäeta ka laiemaid filosoofilisi küsimusi keskkonna mõjust inimesele ja inimese mõjust keskkonnale.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Raudsaare dialoogid Maarja Vainoga

«Raudsaare dialoogid» räägib täna eesti keelest, kultuurist ja emakeelsest haridusest laiemalt. Need on teemad, mille on aasta arvamusliidri tiitliga pärjatud Maarja Vaino võtnud oma südameasjaks ja mis kajavad läbi kõikidest tema kolumnidest, mida on ta juba kuus aastat Postimehe jaoks kirjutanud.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide