Postimehe väitlus Pätsi rollist

Täna möödub 80 aastat päevast, mil president Konstantin Päts küüditati oma Kloostrimetsa talust Siberisse. Milline hinnang tuleks anda tema tegevusele ühes Eesti ajaloo sõlmpunktis? Väitlevad MTÜ Konstantin Pätsi Muuseum juhatuse esimees Trivimi Velliste (Isamaa) ja ajaloolane Jaak Valge (EKRE).

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Taavi Aas vs. Priit Humal Rail Balticust

Euroopa Kontrollikoja audit andis Rail Balticu projekti vastastele argumentidele püssirohtu juurde. Kas uus raudtee leiaks piisavalt kasutust? Kas selle kinnimaksmine on Eestile jõukohane ning kas see säästab loodust? Väitlevad majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aas (Keskerakond) ja ühenduse Avalikult Rail Balticust juhatuse liige Priit Humal.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Mailis Reps vs. Indrek Lillemägi

Eesti üldharidus on saavutanud PISA testides suurepäraseid tulemusi. Ometi väljendavad paljud hariduseksperdid järjepidevalt rahulolematust. Kas skepsis hariduse suhtes on Eestile iseloomuliku pessimismi väljendus või on selle taga tugev tõestusmaterjal? Väitlevad haridus- ja teadusminister Mailis Reps (Keskerakond) ja Emili kooli juht Indrek Lillemägi.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Ockba vs. Turay: BLMi protestid Eestis

George Floydi tapmisele järgnenud meeleavaldused Ameerika Ühendriikides sütitasid ka Eesti esimese protesti Black Lives Matter möödunud nädala kolmapäeval. Kui suur probleem on rassism Eestis? Kas meil on BLM-liikumisest midagi õppida või tegeleme võõraste probleemidega? Väitlevad MTÜ Mondo humanitaarabiekspert Kristi Ockba ning ajakirjanik ja poliitik Abdul Turay (inglise keeles).

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Postimehe väitlus: Jürgen Ligi vs. Tanel Kiik

Koroonaviiruse kriis pani valitsuse pretsedenditusse olukorda: kiiresti tuli võtta vastu otsuseid, mis mõjutasid kõigi Eesti inimeste elu ning nõudsid sadade miljonite kulutamist. Kas vastu võetud otsused olid õiged? Kas valitsuse kommunikatsioon oli asjakohane? Väitlevad Jürgen Ligi (Reformierakond) ja sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond).

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Postimehe väitlus parteide järelevalvest

Valitsuskoalitsioon on esitanud eelnõu, millega kaotatakse Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) ning antakse selle volitused üle riigikontrollile. Millised on seaduseelnõu motiivid? Millisesse olukorda pannakse muudatuse tulemusena riigikontroll? Väitlevad Tõnis Mölder (Keskerakond) ja Riina Sikkut (Sotsiaaldemokraatlik Erakond).

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Postimehe väitlus: Yana Toom ja Jaak Madison

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen tegi eelmisel nädalal ettepaneku 750 miljardi euro suuruse koroonajärgse Euroopa Liidu taaskäivitamisfondi loomiseks laenu abil. Kas EL vajab makse CO₂-le, plastile ja internetihiidudele? Kas plaan on Eesti põhiseadusega kooskõlas või vajaks rahvahääletust? Väitlevad Yana Toom (Keskerakond) ja Jaak Madison (EKRE).

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide