Maailm taskus Jevgeni Krištafovitšiga

Seekord pöörame pilgu idapiiri taha, võttes teemaks Venemaa opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi vahistamise. Külas oli kodanikuaktivist ja Euroopa Algatuste Keskuse juhataja Jevgeni Krištafovitš, saatejuht on Martin Kutti. Intervjuu on pärit saatest «Välispanoraam», mida saab täispikkuses vaadata Postimees TV-st.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Maailm taskus Brexiti tulemustest

Neli ja pool aastat peale Brexiti hääletust jõudis Ühendkuningriik viimaks Euroopa Liidust lahkumiseni. See aga ei tähenda, et nüüdseks on kõik selge. «Maailm taskus» kutsus külla Martin Kutti. Koos Margus Partsiga võtsid nad kokku, mida lõpuks saavutati ja kas lõpptulemus vääris kolme briti peaministrit.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Maailm taskus Liisa Pastiga

Kapitooliumi ründamisest, Donald Trumpist, uute rahutuste tõenäosusest ja Joe Bideni ametiaja väljakutsetest rääkimiseks oli külas valimiste ekspert ja USA poliitika asjatundja Liisa Past. Intervjuu on saatest «Välispanoraam», mida on täispikkuses võimalik vaadata Postimees TV-st.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Maailm taskus Brexiti läbimurde ootusest

Brexiti läbirääkimistel on kaalul, mis saab ELi ja Ühendkuningriigi kaubandussuhetest pärast käesoleva aasta lõppu, kuna 1. jaanuarist saab läbi Ühendkuningriigi üleminekuperiood ja sellest hetkest ei kehti neile enam ELi reeglid. Stuudios on Eesti Välispoliitika Instituudi nooremteadur Piret Kuusik , intervjuu on pärit saatest “Välispanoraam”, mida on täispikkuses võimalik vaadata Postimees TV-st. Koroonaviiruse eest hoidumiseks on […]

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Maailm taskus globaalsest vaesusest

Maailmapanga andmeil tõukab koroonaviiruse pandeemia sel aastal äärmuslikku vaesusesse 88-115 miljonit inimest ja kuigi viimase 30 aastaga on äärmuslikust vaesusest välja aidatud 1,2 miljardit inimest, ähvardab Covid-19 ümber pöörata kümnendite pikkuse töö. Stuudios on MTÜ Mondo juhatuse liikme ja arengukoostöö suuna juhi Riina Kuusik-Rajasaar ja välistoimetaja Martin Kutti, intervjuu on pärit saatest „Välispanoraam“, mida on […]

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Maailm taskus Gert Auväärtiga

Varsti hakkab läbi saama Eesti esimene aasta kahest ÜRO Julgeolekunõukogu ajutise liikmena, mis möödus täiesti erakordselt koroonapandeemia tähe all. Vahekokkuvõtte tegemiseks tuli New Yorgist virtuaalsesse stuudiosse Eesti esinduse asejuht Gert Auväärt, kes selgitas nii Afganistani teemahoidja tähendust kui ka koroonapandeemiale vastamist.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Maailm taskus Põhja-Koreast

Milline on tegelik COVID-19 olukord Põhja-Koreas? Milline on Kimi noorema õe Kim Yo-jongi positsioon? Miks ikkagi on Põhja-Koread täna Hiinale rohkem vaja kui kunagi varem? Põhja-Korea poliitika vaatleja Erki Loigom tutvustab suletud riigi telgitaguseid.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Maailm taskus soome-ugridest Venemaal

Sellel suvel vastu võetud Venemaa põhiseadusmuudatuste tõttu ei saa enam rääkida põlisrahvaste enesemääramisõigusest. Kuigi ka varasemalt Kreml seadussätele just liiga palju tähelepanu ei pööranud, siis muudatused rõõmu ei tee, leidis soome-ugri hõimuliikumise edendaja Jaak Prozes Postimehe taskuhäälingus «Maailm taskus». Mida muudatused põlisrahvaste jaoks tähendavad ja kuidas on nende käekäik läinud koroonapandeemia tingimustes?

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Maailm taskus USA presidendivalimistest

Kui Vabariiklased paneksid presidendiks kandideerima tabureti ja Demokraadid vastu laua, siis mõlemad saaks garanteeritult ikka 45 protsenti, ilmestas USA poliitikavaatleja Andreas Kaju Ühendriikide avalikkuse polariseerumist podcast’is «Maailm taskus». Küsimus on siiski neis kümnes protsendis, kes võtmeosariikides võivad hakata tulemust ühele või teisele poole kallutama.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Maailm taskus olukorrast Valgevenes

Võltsitud valimiste järel Valgevenes lahvatanud protestituul ei ole ka kuus nädalat hiljem vaibunud. Mida kavatseb Lukašenka ja mida haub Putin? «Maailm taskus» kutsus olukorda süüvima ajakirjaniku Igor Taro, kes avaldab Postimehes põhjalikku kroonikat Valgevene sündmustest.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide