Hooaja kuumimatest teemadest

Hooaja viimases saates teevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid kokkuvõtte toimunust ja arutlevad tulevikuperspektiivide üle.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kaitseväe kärbetest ja homoabielu seadustamisest

Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtavad teemaks kaplanite ja orkestrite koondamise ning roheliste algatuse nn homoabielu seadustamiseks. Lisaks tuleb jutuks Ungari välisministri intervjuu Objektiivile ja Prantsusmaa sõjaväelaste kriitika valitsuse integratsioonipoliitika aadressil.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Metsast, Jüri Ratase kulutustest ja meediateenuste seadusest

Saatejuhid võtavad teemaks Jüri Ratase vaba ümberkäimise maksumaksjate rahaga ja selle taustaks oleva laiema probleemi. Lisaks jätkatakse arutelu metsateemal, analüüsitakse meediateenuste seadust ja tsensuuriperspektiive ning räägitakse politsei püüdlustest trahvida meeleavaldusele laulma kutsutud noort muusikut.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Metsaraie, sõnavabadus ja väliürituste piiramine

Saatejuhid võtavad teemaks Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) raiesurve põhjused ja sõnavabaduse. Lisaks tuleb jutuks väliürituste terviseriski põhjendusega piiramise õigustatus.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Eelarvekärped, RMK ja piirangute leevendamine

Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtavad teemaks riigi eelarvestrateegiast (RES) lähtuvad kärped ja RMK (Riigimetsa Majandamise Keskus). Lisaks tuleb jutuks koroonaleevenduste ajastus õigeusu perspektiivist ja juhtum Soomest, kus parlamendi liige sai homoteemal sõnavõttude eest süüdistused.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Spontaankoosolekutest, erakondade rahastamisest ja Afganistani missiooni lõpust

Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtavad teemaks koroonameetmetest tingitud meeleavaldused ja politsei tegevuse järelkaja. Lisaks tuleb jutuks erakondade rahastamise kontrolli laiendamine ja USA (sh Eesti) lahkumine Afganistanist.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Politseist Toompeal, Madisonist ja kapo aastaraamatust

Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtsid teemaks politsei võimuliialdused, mis olid suunatud Toompeal meelt avaldamas käinud inimeste vastu. Lisaks tuli jutuks politsei- ja piirivalveameti otsus vabastada eurosaadik Jaak Madison abipolitseiniku staatusest ning kaitsepolitsei aastaraamat.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Piirangutest, vaktsineerimispassist ja eutanaasiast

Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtavad teemaks võitluse pandeemia vastu – piirangud ja nende kommunikeerimine. Sealhulgas vahetatakse mõtteid ka vaktsineerimispassidest. Lisaks eelnevale räägivad saatejuhid eutanaasiast. Nimelt Prantsusmaal arutatakse vastavat seaduseelnõu, mille suhtes on teravalt kriitiline kirjanik Michel Houellebecq.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

NETS-seadusest, vihakõnest Soomes ja ülestõusmispühadest

Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtavad teemaks nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muutmise, vihakõne keelu laiendamise plaani Soomes, keelu tähistada ülestõusmispühi liturgiliselt ja filosoof Michel Foucault pedofiiliasüüdistused.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Koroonapiirangute vastastest ja valitsuse kommunikatsioonist

Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtsid teemaks koroonapiirangute vastaste meeleavalduse ja ühiskonna piirangutolerantsi laiemalt. Lisaks tuleb juttu valitsuse kommunikatsiooni nihkumisest sotsiaalmeediasse.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide