Piirangutest, vaktsineerimispassist ja eutanaasiast

Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtavad teemaks võitluse pandeemia vastu – piirangud ja nende kommunikeerimine. Sealhulgas vahetatakse mõtteid ka vaktsineerimispassidest. Lisaks eelnevale räägivad saatejuhid eutanaasiast. Nimelt Prantsusmaal arutatakse vastavat seaduseelnõu, mille suhtes on teravalt kriitiline kirjanik Michel Houellebecq.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

NETS-seadusest, vihakõnest Soomes ja ülestõusmispühadest

Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtavad teemaks nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muutmise, vihakõne keelu laiendamise plaani Soomes, keelu tähistada ülestõusmispühi liturgiliselt ja filosoof Michel Foucault pedofiiliasüüdistused.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Koroonapiirangute vastastest ja valitsuse kommunikatsioonist

Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtsid teemaks koroonapiirangute vastaste meeleavalduse ja ühiskonna piirangutolerantsi laiemalt. Lisaks tuleb juttu valitsuse kommunikatsiooni nihkumisest sotsiaalmeediasse.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Propagandast ja seksuaalsuse vanusepiirist

Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtavad sel korral teemaks riikliku vaktsineerimise propageerimise ehk kuhu maani on see aktsepteeritav. Lisaks tuleb juttu seksuaalsuhete riiklikult sallitud ea alampiirist ja Eesti elanikkonnale suunatud välisriikide rahastatud ideoloogilisest propagandast.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Koroonapiirangutest, vaktsiinidest ja sõnavabadusest

Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtavad sel korral taas teemaks koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangud ja kõik sellega seonduva – surve süsteemile aina kasvab. Lisaks tuleb juttu ka vaktsiinide vajalikkusest, valitsuse soovist kasutada kampaaniateks ka erameediat ning sõnavabadusest.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Pandeemia tõkestamise piirangutest

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» võtavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid sel korral teemaks koroonapiirangud ja kõik sellega seonduva.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Vabariigi aastapäeva eri: kõned, teenetemärgid ja rahvusvähemused

Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid räägivad vabariigi aastapäeva kõnedest, teenetemärkide jagamisest ja ka muukeelsete kodanike rollist aastapäeva kontekstis. Lisaks vahetatakse mõtteid ka vabariigi sünnipäeval asutatud Eesti Välissuhete Nõukojast.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Välisluureameti aastaraamatust

Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid vahetavad mõtteid Eesti välisluureameti aastaraamatust ja meediateenuse seadusesse kavandatavatest muudatustest.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Vaenukõne keelu eelnõust ja Peep Talvingu ründamisest

Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid vahetavad mõtteid vaenukõne keelu eelnõust ja PERHi ülemarsti Peep Talvingu ründamisest. Juttu tuleb ka Prantsusmaa nõndanimetatud separatismiseadusest, millega riik taotleb suuremat kontrolli usuelus toimuva üle.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Sookvootidest ja koroonavaktsiinidest

Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid vahetavad mõtteid sookvootide teemal. Lisaks võetakse ette ka küsimused, mis seonduvad koroonavaktsiinide ja -piirangutega.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide