Eestiaegsed röövmõrvad maanteedel, koletisest sarimõrvar ja kummitused kahel Eesti saarel

Tänase saate märksõnaks on kaupmehed. Dagmar toob meieni kaks lugu röövmõrvadest, mis esimese Eesti vabariigi ajal maanteedel aset leidsid. Heidiga rändame 90ndatesse Kaupmehe tänavale, hiljem aga Berliini koletisest sarimõrvari jälile. Ja lõpetuseks kummituslood Aegna ja Prangli saartelt! Teie kogemusi ootame aadressil kylmavarinad@gmail.com.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Soome erisaade vol 2: salapärane ahjusurm, Soome töökaim sarimõrvar ning naabrite kummitused ja kollid

Jätkame Soome ajaloos tuhnimist. Heidi toob meieni loo Soome kõige töökamast sarimõrvarist, kelle kontol võib olla ka kaks eestlast. Dagmar jutustab salapärasest uunisurmast. Boonusena veel naabrite koledaid kolle ja kõhedaid kummitusi!

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Soome erisaade! Bodomi järve mõrvad; näitlejast kirvemõrtsukas; Kylliki Saari müstiline juhtum ja Helsingi kummitused

Tänane saade on pühendatud meie põhjanaabritele Soomes. Kaevusime Soome verisesse ajalukku ning otsisime välja põnevad, veidrad ja mingil põhjusel seni lahendamata mõrvad. Ei puudu ka paras annus kummitusi, kuna Helsingit on nimetatud ka kummituspealinnaks! Teie kirju ootame aga jätkuvalt aadressil kylmavarinad@gmail.com.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Vana-aasta erisaade! Tuntud Eesti meediumid; vana-aastaõhtu mõrv ning kuidas uusaastaööl õnne ja surma ennustada

Tänases «Külmavärinate» saates räägib Dagmar loo kahest Eesti meediumist – Helmi Reisest ja Mai Kalamehest. Heidi jutustab loo naisest, kes nägi ette oma mehe mõrva ning toob meieni ka loo vana-aasta õhtul mõrvatud soomlasest. (NB! Seda lugu saab pikemalt kuulata «Eesti roimade» podcastis! Otsi episoodi «Must lesk» Svetlana Haikolast!). Lisaks vaatame, mis traditsioone järgisid vanad […]

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kuulajate lood: mustade juustega surma ennustav naine, külm vikatimees voodiäärel ja muud õudset

Selle aasta võtame kokku kuulajate episoodiga! Teie ees on teie endi lood, mis on selgi korral äärmiselt hirmuäratavad. Kirjutage meile ikka aadressil kylmavarinad@gmail.com ja kohtume juba järgmisel aastal 🙂

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Koledad kodukohalood: Kopli kuninganna & kelmid napsivennad; lahendamata Raplamaa vanamemmetapp ja Nõmme armukolmnurk

Täna jätkame Heidi ja Dagmari kodukohtadega seotud kõhedate lugudega. Sel korral räägime Nõmmel toimunud verise lõpuga armudraamast. Heidi toob Raplamaalt taas ühe lahendamata kuritöö ning saate lõpu pühendame Koplile – jutuks tuleb nii Kopli vägistaja ja mõrtsukas kui ka märksa muhedam tegelane, keda kutsuti lihtsalt Kopli kuningannaks. Ootame teie lugusid aadressil kylmavarinad@gmail.com!

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kodukohalood: Klooga surmalaagri õudused, jõhker mõrv Raplamaa koplis ja Tartu tudengeid kimbutanud must mees

Täna võtavad Dagmar ja Heidi ette oma kodukohad ning on otsinud välja kõige õudsemad lood, mis nendega seotud. Saate esimene pool on pühendatud Klooga surmalaagrile ning seal toimunud õuduste graafilised kirjeldused ei sobi kindlasti nõrganärvilistele ega lastele kuulamiseks. Saate teises pooles tulevad jutuks samuti hirmutavad asjad, aga enam mitte nii detailselt. Ootame ka teie kodukohtadega […]

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Doppelgängerid, teisikud, astraalrännud ja kehavälised kogemused

Täna jutustavad Dagmar ja Heidi lugusid, mis tunduvad ehk veelgi uskumatud kui meie tavalised kollilood: nimelt oleme välja otsinud eesti inimeste kehaväliste kogemuste lood. Doppelgängerid, astraalrännud, teisikud ja teisel pool ära käimised – need juhtumised on kõhedad, kummalised ja paeluvad. Sinu lugusid ootame aadressil kylmavarinad@gmail.com!

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kummituslikud surnuaiad: surnupureja Koplis, Rahumäe tondid ja muid kalmistulugusid

Tänases saates toome kuulajani kummituslugusid, mis seotud surnuaedadega. Rändame Muhumaale, tiirutame Tallinna Kopli, Kalamaja, Liiva ja Rahumäe kalmistutel, kuid jõuame ka teistesse Eesti otstesse. Teie kogemusi ja kõhedaid lugusid ootame jätkuvalt aadressil kylmavarinad@gmail.com!

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kuulajate lood: surnud sõbranna käis vanaemal külas, ehmatavaid unekogemusi ja põleng surnuaial

Tänases kuulajate lugudest kokku pandud saates toome teieni mitmed põnevad ja seletamatud asjad, mis on juhtunud Eesti inimestega. Ootame ka sinu lugu! Kui oled seletamatuga kokku puutunud või jutustatakse sinu kodukohas mõnd põnevat linnalegendi, siis saada see meile teele kas läbi sotsiaalmeedia (otsi „Külmavärinate“ kontosid!) või aadressil kylmavarinad@gmail.com. Tagame soovi korral anonüümsuse.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide