Hirmutavad hullumajad: süüdimatud mõrvarid, lahti kaevatud hauad ja poolsurnuks hirmutatud voorimees

Tänane «Külmavärinate» saade on pühendanud hullumajadele. Mitte alati pole psühhiaatriakliinikud olnud sellised moodsad terviseasutused nagu nad on tänasel päeval, paljusid vaimseid häireid varem ei mõistetud, saati siis osati neid ravida. See episood on pungil kõhedatest, veidratest, traagilistest, aga ka humoorikatest lugudest, mis kõik otsapidi hullumajadega seotud. NB! Kindlasti ei pea me naljakaks vaimse tervise probleeme […]

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Pervokummitus Tartus, deemonlikud küünejäljed aknalaual ja muud üliõudsed kuulajate päriselu lood

Tänases «Külmavärinate» kuulajate lugude saates toome teieni valitud kirjad, mis on meie postkasti kylmavarinad@gmail.com või sotsiaalmeediakanalitesse saadetud. Kui sinu kiri ei jõudnud täna eetrisse, siis ära muretse! Me loeme kindlasti kõik kirjad ette. Muide, selles saates on ka oma teema, mille järgi oleme juhtumid jutustamisele võtnud. Kas arvad teema ära? 😉

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kõhedad ja õõvastavad vanglad: rändame mööda kivilaevu Lätist Patareini

Täna räägivad Heidi ja Dagmar kõhedaid (ja natuke naljakamaid) lugusid, mis seotud vanglatega. Jälgid massimõrvad, eksinud kummitused, aga ka näiteks väga vahva lugu Virumaa piiritusekunnist Elmar Sarvest, kes põgenes aluspükstes Rakvere vanglast – ja seda korduvalt!

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Tontlikud doktorilood: mõrvarist medõde, tapetud doktor ja hüljatud haigla kummitused

Täna jutustavad Dagmar ja Heidi arstidega seotud lugusid. Toome teieni loo ühest medõest, kelle hingel on kümneid ja kümneid tapmisi. Jutustame verise mõrvaloo 1919. aasta Tallinnast, kui eriti jõhkralt tapeti üks doktor. Teemaks on ka Jekaterinburgi hüljatud haigla kummitused ning Heidi on välja otsinud kõhedad tondid, keda inimesed haiglates kohanud.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

26 aastat Estonia hukust: kadunud kaksikõdede Veidede saladus, Urmas Alenderi viimased minutid ja aastakümneid lahendamata Estonia mõrv

septembril 1994 läks Läänemerel vesisesse hauda parvlaev Estonia, viies endaga kaasa sadu inimesi. Toome täna teieni mõned kõhedad lood ning muuhulgas paljastame 33 aastat lahendamata mõrva, mis toimus Estonia pardal siis, kui see veel Estonia nime ei kandnud.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kuulajate lood: Abja nähtamatu ja ohtlik sõber, must limukas Frederik ja muud õudusjutud

Käes on kuulajate lugude aeg! Kirjutage meile kylmavarinad@gmail.com.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kägistatud Laiuse ämm, Reet Jürvetsoni müstiline mõrv ning ühe Eesti tüdruku kõhedad kummituslood

Tänases “Külmavärinate” saates jutustame loo Eesti juurtega Reet Jürvetsonist, kelle mõrv on senini lahendamata ja ühest Laiusel toimunud mõrvast, kus väimees ämma surnuks kägistas. Ei puudu ka kõhedad kummituslood!

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Peeglist välja roniv silmadeta luine vanamoor; metsik roim Kalamaja lihakarnis ja teisi peeglitega seotud lugusid

Tänase saate teemaks on peeglid. Heidi räägib ühe Eesti tuntud mõrvaloo, millega ta ise väga kummalisel moel seotud on olnud. Dagmar rändab koos kuulajatega esimese vabariigi aega ning jutustab loo Kalamajas toimunud metsikust roimast lihakarnis ning tutvustab üht Tartu tuntud pätti, kes tänu peeglile vahele jäi. Lisaks õudseid peeglitega seotud lugusid, ebauske ning seletusi, kuidas […]

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Toomemäe sünnitusmaja kummitused; kollid, keda näevad vaid lapsed; ning lapseeas mõrtsukad

Tänases «Külmavärinate» saates kuulete lugusid, mis on otsapidi seotud lastega. Jutuks tulevad kollid ja tondid, keda näevad vaid lapsed; Toomemäe sünnitusmaja, kus samuti on poltergeiste, luupainajaid ja kummitusi nähtud; ning lapseeas mõrtsukad. Muude lugude hulgas rändame tagasi ka 1920ndate Viljandimaale, kus 16-aastane nooruk tulistas viinastunud olekus kaaslase surnuks.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Isatapjast Pärnu poiss, ülikõhe ajanihe ja lapsed, kes nägid superõudseid külalisi teispoolsusest

Tänases “Külmavärinate” saates räägime mitu-mitu kõhedat ja ka verist lugu. Jutustame loo Pärnumaa poisist, kes ema õhutusel isa maha tappis; Ahtmel toimunud kirvemõrvast ja kummituste valdkonnas rändame koos emadega, kes on kirja pannud oma laste superkriipid kohtumised külalistega teispoolsusest.   Oma lugusid saate meile saata kylmavarinad@gmail.com!

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide