Vanad on popkultuuris läbi murdnud

Vanainimesed ja popkultuur? Kas need kaks tõesti käivad koos? Postimehe ja 60+ ajakirjanikud Aimar Altosaar ja Eve Rohtla võtsid teema luubi alla.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kvaliteetminutid heaolu arengukavast

Saatejuhid Aimar Altosaar ja Eve Rohtla vaatasid, kuidas edeneb sotsiaalministeeriumis heaolu arengukava koostamine. Tegemist on lõputu bürokraatiaga, ent paberimajanduse taga on eakatele inimestele olulised teemad. Lõpuks leidsid saatejuhid, et vaja oleks aruannet seeniorile.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kvaliteetminutid idufirmadest ja ettevõtlusest

Postimehe toimetaja Aimar Altosaar ja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla võtsid taskuhäälingus «Kvaliteetminutid» arutluse alla vanad inimesed ja moodsa ajastu töövõimalused. Kas 60+ inimestel on huvi ettevõtluse vastu ning kuidas sellele hoogu anda? Kas pensionipõlve saabudes on mõtet end veel uue tööga siduda?

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kvaliteetminutid rahast

Rahvastik vananeb ning eakatel on aina rohkem raha käes. Kes esimesena muutuse ära tabab, on võidumees. Aimar Altosaar ja Eve Rohtla arutlesid, millised on vanainimeste suhted rahaga, kas eakatele peaks rohkem reklaami suunama ning kuhu me üldse niimoodi välja jõuame.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kvaliteetminutid vanemaealiste poliitikast

Kuidas on Eestis viimastel aastakümnetel kujundatud vanemaealiste poliitikat? Millist poliitikat oleks vaja? Ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla ja Postimehe ajakirjanik Aimar Altosaar võtsid taskuhäälingus «Kvaliteetminutid» just need küsimused vaatluse alla, et otsida lahendusi ja pakkuda vastuseid.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

«Kvaliteetminutid» töö otsimisest

Kuidas elukogenud inimene saaks leida endale töökoha? 60+ peatoimetaja Eve Rohtla ja Postimehe arvamustoimetaja Aimar Altosaar võtsid vaatluse alla, mida saab inimene ise teha ja millega peaksid tööandjad arvestama. Eve rõhutas, et töökuulutus peab olema lihtne, loogiline ja arusaadav, et pika tööajalooga inimesed üldse söandaksid end pakkuda.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kvaliteetminutid üksindusest karantiiniajal

Postimehe taskuhääling «Kvaliteetminutid» võttis koroonaajal uuesti vaatluse alla üksinduse, üksilduse ning kuidas nendega hakkama saada. Jutuks tuleb, et millised inimesed saavad kriisiga paremini hakkama ning kuidas tõsta enda turvatunnet.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

«Kvaliteetminutid» meedia pimetähnist

Millegipärast valitseb ajakirjanduses kujutlus, et vanainimesed on ühiskonnale koormaks, justkui nad oleksid kõigil jalus ja ülepeakaela veidrikud. Lugusid illustreeritakse piltidega tuvisid toitvatest vanaprouadest või hädistest härrasmeestest, kuigi tegelikult on pilt kirjum. Eve Rohtla ja Aimar Altosaar annavad nõu, kuidas lahendada meedia kõverpeegli probleemi, kas seenioritele suunatud omaette väljaanded on halb toon ning kuidas saada võitu […]

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

«Kvaliteetminutid» üksindusest

Inimesele on kõige raskem üksi olla. Isegi kui kaaslased on kõrval, võid tunda üksildust. Eve Rohtla ja Aimar Altosaar räägivad, mida peaksid tegema kogukonnad, et inimesi kokku tuua ning kas eestlastel ja venelastel on selles küsimuses vahet.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

«Kvaliteetminutid»: miks me kardame vanaks jääda?

Ela hästi, sure püsti! Vanadust ei pea kartma, aga sellega kaasnevateks muutusteks tuleb valmis olla. Kuidas teha nii, et iga elatud eluaasta oleks õnn? Jutustavad Eve Rohtla ja Aimar Altosaar.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide