20midagi Teele Mereniga tervisest

Postimehe taskuhäälingut «20midagi» külastas lastearst ja õpetaja Teele Meren, kes on võtnud endale südameasjaks noorte terviseteadlikkuse edendamise. «Minu hinnangul ainukene asi, mis tööle ilu annab ja rõõmu toob, on see, kui sa ikkagi tahad inimesi aidata,» põhjendab Teele, miks ta läks meditsiini õppima ja mis teda stressile vaatamata haiglas hoiab.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

20midagi Timo Einpauliga teest

Tee-ekspert ja Chado teepoe juhataja Timo Einpaul avas «20midagi» podcastis teekultuuri maailma ning selgitab, miks meil on eraldi teepoed, aga mitte näiteks apelsinimahla poed.  Kas tee on lihtsalt soe jook snoobidele või tõepoolest tee vaimsuse juurde? Võib olla mõlemat. Jutuks tuleb ka, kuidas on teesortide tarbimine aja jooksul muutunud, võltsinud, teesse investeerimine ning teede paaritamine.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

«20midagi» Siim Landiga biohäkkerlusest ja enesearengust

Tervise- ja toitumisalane treener Siim Land räägib saates iseenda arendamisest ja mõttemaailma teadvustamisest. Kuidas saavutada enesega rahulolu: kuidas olla teadlik oma eesmärkidest, teha paremaid otsuseid ja parandada produktiivust? Lisaks tulevad jutuks intervallpaastumise eelised, kuidas Siim on teinud huvist elukutse ning miks võib perfektsus muutuda hea vaenlaseks.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

«20midagi» Martin Noorkõivuga kodanikuühiskonnast

Kodanikuühiskond on midagi palju enamat protestidest ja meeleavaldustest. See on kõik see, mida on vaja demokraatliku ühiskonnakorralduse säilimiseks ebakindlal ajal. Pikas perspektiivis tähendab uute inimeste kogunemine uutmoodi salongidesse riigiasju arutama, et me päriselt õpime, kuidas demokraatlikult ühiskonna toimida. Lühikeses perspektiivis aga see tõenäoliselt hävitab kõik meie riigid, arvab Martin Noorkõiv, vabaühenduste ja kodanikuaktiivsuse edendaja.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

«20midagi» Kristi Saarega investeerimisest

Kuidas on kõige kergem investeerimist alustada? Miks on head aktsiad, millal on etem ühisrahastus ja kuidas toetab riik pensioniks raha kogumist? Mida peaks enne investeerimisotsuse tegemist endalt küsima? Mis on peamised ohukohad, milleks valmis olla? Kristi Saare teab ja annab vastuseid.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

«20midagi» Liisa Aavikuga prügivabast elust

Nullkulu-elustiil näeb ette, et kõik jäägid kasutatakse ümber või komposteeritakse – et võimalikult vähe äratarbitut jõuaks prügimäele või põletusjaama. Samas saab lihtsaid muudatusi teha juba igapäevaostudega. Kust alustada, kui idee sellest, et mitme kuu prügi mahub ühte väiksesse klaaspurki, tundub ebarealistlik?

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

«20midagi» Maarja Pildiga: kuidas ennast nutimaailmas kaitsta

Iga teadlik arvutikasutaja on kursis, et Google talletab kõik otsingud, Facebook identifitseerib nägusid ja nutitelefon teab, kus tema omanik käinud on. Täpsemaid teadmisi privaatsuse õigustest ja selle säilitamise võimalustest on aga vähestel. Maarja Pild, andmekaitse ja meediaõiguse ekspert pakub vastuseid.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

«20midagi»: Stenver Jerkkuga digilahendustest põllul

Põllumajandus ei ole esimene ala, mis tuleks pähe, kui mõelda idufirmade tegemistest. Stenver Jerkku näitab, et lahtisest mõtlemisest ja lahendustele keskendumisest on kasu ka seal, kus seda esmapilgul oodatagi ei oska. Iduettevõtete edusammudest ja läbikukkumistest saavad õppida ka need, kes ise selles valdkonnas ei toimeta.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

«20midagi» Hensugustaga: kuidas meelelahutusmaailmas endaks jääda

Hensugusta võlu on selles, et ta on ehtne poiss naaberkorterist, kes ootamatult jõudis teleekraanidele. Kuidas meelelahutusmaailmas ennast mitte ära kaotada ja mis ohvreid Tallinn temalt nõuab, sellest räägib Henri juba ise saates.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

«20midagi» Eeva Essega: meedia köögipoolest

Ei ole just palju ajakirjanikke, kellel oleks 30. eluaasta künnisel ette näidata osalus sellistes televisiooni tippsaadetes nagu Aktuaalne kaamera ja Radar, rääkimata sellest, et neile oleks usaldatud omaenda autorisaate tegemine. Eeva Essel on need pagunid ette näidata, kuid selle taga on olnud kõva töö. Eeva räägib nii meedia tegemisest kui ka eneseületustest karjääris ja spordis, […]

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide