Naistejutud. 188. saade (10.04.21): Eesti lapsed, kes end kodus näljutavad

Tänane saade on pühendatud Heidi eelmisel nädalal Arteris ilmunud artiklile „Uus õudus Eesti kodudes: salaja nälgivad lapsed“. Trigger warning: saates räägime toitumushäiretest.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Swedbanki rahatark: 150 000 pensionisambast lahkujat on hea uudis

Milline on kõige kuulsam sammas Eestis? Eks ikka teine pensionisammas! Juttu ja emotsioone on selle ümber keerutatud palju. Miks inimesed pensioniraha kogumise lõpetavad? Mis selle rahaga tehakse? Kuidas kindlustada mõnus vanaduspõli? Nendel teemadel vestlesid Pärnu Postimehe stuudios Jarno Edur Swedbankist ning Meelis Kalme ja Siiri Erala Pärnu Postimehest.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Otse Postimehest: Maris Jesse

Stuudios on sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse. Kuidas maandada vaktsiinide trombiohtu? Kes muudab vaktsineerimise järjekordi? Mida õpiti lihavõtte nädalavahetuse vaktsineerimise talgutest? Saadet juhib Postimehe Fookuse terviserubriigi toimetaja Kadri Tammepuu.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Päevapokaal 59: «Naisega seksimine ei toimi sama malli järgi kui toa koristamine!»

Täna on meil külas Arteri peatoimetaja ning üks Naistejuttude legendaarest kolmikust — Kristina Herodes. Pokaalis loksub helesinises pudelis Casa Charlize Prosecco DOC Brut. Tahtsime rääkida ühest biolagunevast vibraatorist, aga tegelikult avas see teema hoopis seksi ja suhete Pandora laeka. Näiteks tuleb juttu orgasmi saamise nüanssidest, mis ravib liigset seksiisu, milline sekspoos on müstiline «läpakas» ja […]

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Piirangutest, vaktsineerimispassist ja eutanaasiast

Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtavad teemaks võitluse pandeemia vastu – piirangud ja nende kommunikeerimine. Sealhulgas vahetatakse mõtteid ka vaktsineerimispassidest. Lisaks eelnevale räägivad saatejuhid eutanaasiast. Nimelt Prantsusmaal arutatakse vastavat seaduseelnõu, mille suhtes on teravalt kriitiline kirjanik Michel Houellebecq.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

UFOd Pärnumaa taevas, valge põllega kummitus ja Laimond, kelle mängud olid väga vägivaldsed

Täna on kuulajate lugude saade! Seekordsed lood panevad meie südamed sulama, toovad pisarad silma ja tekitavad ka selliseid hirmujudinaid, et vahepeal on tunne, et süda jääb seisma. Kuulata omal vastutusel! Ootame kirju jätkuvalt aadressil kylmavarinad@gmail.com.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Otse Postimehest: dr Andres Lasn

Millised olid perearstide hinnangul suuremad möödalaskmised nädalavahetusel toimunud massvaktsineerimisel? Mida tuleks praeguse vaktsineerimiskava juures muuta? Miks paljud inimesed koroonavaktsiine pelgavad? Kui keeruline on arstidel end kiiresti muutuva infoga kriisiaja teaduses kursis hoida? Saates on Rapla perearst dr Andres Lasn, saatejuht on Nele Kullerkupp.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Maailm taskus Hiina transiidiärist

«Maailm taskus» võtab seekord vaatluse alla Hiina transiidiäri ning selle võimalused ja ohud Eestile. Teema lahkamiseks kutsus saatejuht Karl-Hendrik Pallo külla Aasia uuringute magistri ja Tallinna Ülikoolis Rail Balticu trassikoridori võimalusi uurinud projektianalüütiku Kristo Tamme.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Otse Postimehest: Irja Lutsar ja Urmas Reinsalu

Postimehe otsesaates on riigikogu liige Urmas Reinsalu (Isamaa) ja teadusnõukoja juht professor Irja Lutsar, saatejuht Toomas Kask. Saates arutleme, kas, kuidas ja millistel tingimustel on võimalik Eestit taas avama hakata.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Maailm taskus Netanyahu kitsikusest

Iisraelis on olukord ühteaegu hea ja halb. Ühelt poolt on eduka vaktsineerimisprogrammi abil suudetud riik avada, teisalt ei paista lõppu juba kaks aastat kestnud sügavale poliitilisele kriisile. Postimehe ajakirjanikud Merili Arjakas ja Martin Kutti vaatavad, kuidas peale valimisi olukord paistab.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide