“Päevapokaal” 19: «Kas üldse saab mehi mitte vihata?!» ehk naistejuttude eri

Pokaalis täna ainult naised! Triin on krahmanud stuudiosse kolleegid Anna Maria ja Kristina ning teemad on naiselikult seksist suheteni ja tagasi. Väga sobilik, nüüd kui “Naistejutud” puhkusel on. Madis pärandas meile Põhja-Makedoonia kokakoolajoogi, mis kellelegi muljet ei avaldnud, ent alkoholi puudumine ei teinud saadet vähem vürtsikaks. Räägime 44 last sünnitanud Uganda naisest ning 11 veast, mida naised meheotsingutel teevad, […]

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Taavi Aas vs. Priit Humal Rail Balticust

Euroopa Kontrollikoja audit andis Rail Balticu projekti vastastele argumentidele püssirohtu juurde. Kas uus raudtee leiaks piisavalt kasutust? Kas selle kinnimaksmine on Eestile jõukohane ning kas see säästab loodust? Väitlevad majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aas (Keskerakond) ja ühenduse Avalikult Rail Balticust juhatuse liige Priit Humal.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

20midagi Timo Einpauliga teest

Tee-ekspert ja Chado teepoe juhataja Timo Einpaul avas «20midagi» podcastis teekultuuri maailma ning selgitab, miks meil on eraldi teepoed, aga mitte näiteks apelsinimahla poed.  Kas tee on lihtsalt soe jook snoobidele või tõepoolest tee vaimsuse juurde? Võib olla mõlemat. Jutuks tuleb ka, kuidas on teesortide tarbimine aja jooksul muutunud, võltsinud, teesse investeerimine ning teede paaritamine.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Väitlusmeistrid relvakeelust

Viimaste kuude traagiliste sündmuste valguses on ühiskonnas tekkinud arutelu tulirelvade lubatavuse piiridest. Poolt ja vastuargumente käsirelvade keelustamise kohta esitavad Eesti Väitlusseltsi liikmed Helery Maidlas ja Martin Küüsmaa.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Kehakultuur Roland Poomiga

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Jaaniööl leiti Misso rabast surnukeha; Keilas lõppes pidu pussitamisega ning teisi õudseid pööripäevaaegseid lugusid

Tänases «Külmavärinate» saates toome teieni enne puhkusele minekut veel mõned võikad ja õudsed lood pööripäeva aegadest. Heidi toob kuulajateni võikad mõrvad Soomest, Rootsist ja Baierimaalt, mis kõik toime pandud just jaaniöösel. Dagmar aga on välja kaevanud vanad mõrvalood esimese Eesti vabariigi ajast. Ootame jätkuvalt ka teie kirju aadressil kylmavarinad@gmail.com!

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

“Päevapokaal” 18: Tinder on kartuleid täis ja mitte kõik joogid pole joodavad

Jaanipäevast toibumise saates võtavad Triin ja Madis kumbki umbes kaks suutäit imelikku neoonoranži Aperoli-klooni, aga midagi rõõmustavat selles sõõmus pole. Sisulise poole pealt räägime möödunud jaanipäevast, mis puhuks Triin kirjutas Postimehe vahel ilmunud Armuelu-erisse artiklid jaanipäevakommetest ning vanarahva maagilistest rituaalidest. Madis aga räägib müügis olevatest asulatest (KELLE JAOKS?!) ning üle terve maailma leitavast valgest plastiktoolist.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Mänguminutid: «Karta tuleks mitte videomänge, vaid YouTube’i»

Tehnoloogia hõivab meie igapäevaelust järjest suurema osa, seda ka laste kasvatamises. Kuidas peaksid lapsevanemad, kes mäletavad veel tehnoloogiavaba aega, saama hakkama sellises olukorras? Kas lapsi on üldse võimalik videomängudeta kasvatada? Millised ohud ja hirmud sellega kaasnevad? Podcastis «Mänguminutid» on külas Postimees Grupi äriarendusjuht Kristjan Pillak, kellega koos otsitakse vastuseid neile küsimustele.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Väitlusmeistrid presidendi otsevalimisest

Kas presidenti peaks valima rahvas? Postimehe ja Eesti Väitlusseltsi koostööös valminud podcastide sarja «Väitlusmeistrid» viiendas osas esitavad poolt- ja vastuargumente SpeakSmarti argumenteerimiskoolitaja Anna Karolin ja Pärnu väitlusõpetaja Siim Ruul.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide

Maailm taskus küberjulgeolekust

Koroonakriis on tõstnud jälle päevakorda Euroopa Liidu majandusliku, digitaalse, julgeoleku ja energeetika alase sõltumatuse küsimused, seda eriti Venemaa ja Hiina pahatahtliku tegevuse valguses, rääkis Euroopa Parlamendi saadik Marina Kaljurand podcastis “Maailm taskus”.

LAE ALLA
Saade: | Kopeeri viide